Program kurzu

12. - 13. prosince 2024

Program kurzu

Lékařská sekce
D3
čtvrtek 12.12.2024
08:30
-
08:35
Zahájení
Milan Lukáš
08:35
-
09:00
Pelechova přednáška
Gravidita a IBD
Jana Koželuhová /Plzeň/
09:00
-
10:30
Živé přenosy endoskopických a ultrasonografických výkonů I.
10:30
-
11:00
přestávka na kávu
11:00
-
12:30
Živé přenosy endoskopických a ultrasonografických výkonů II.
12:30
-
14:00
oběd
14:00
-
15:30
Sympozium 1: Nástroje pro monitoring
Koloskopie u IBD
Ivana Mikoviny Kajzrlíková /Frýdek-Místek/
Laboratorní parametry (FC + CRP)
Petra Mináriková /Praha/
USG střev
Naděžda Machková /Praha/
Vyšetření perineální krajiny
Zuzana Šerclová /Hořovice/
Telemedicína v Klinickém centru ISCARE
Veronika Hrubá /Praha/, Jana Horutová /Praha/
15:30
-
16:00
přestávka na kávu
16:00
-
17:30
Sympozium 2: Nové léky a léčebné kombinace
Anti-interleukiny 23
Paula Morávková /Hradec Králové/
Malé molekuly
Pavel Drastich /Praha/
Mesenchymální kmenové buňky
Zuzana Šerclová /Hořovice/
Duální terapie
Milan Lukáš /Praha/
17:30
-
18:00
Milá přednáška na závěr
18:00
-
18:05
Závěr prvního dne
D3
pátek 13.12.2024
09:00
-
13:00
Semináře A) B) C) D)
A) Nemoci ileálního rezervoáru po restorativní proktokolektomii
Aneta Tremerová, Markéta Lengálová
B) Co by měla také zahrnovat komplexní péče o IBD pacienty: anemie, osteoporóza a nefrolitiasa
Martin Bortlík, Milan Lukáš
C) Check-point inhibitory indukované kolitidy: diagnostika a léčba
Lucie Prokopová, Vladimír Zbořil
D) Screening dysplazie a CRC
Petra Mináriková, Lucie Prokopová
13:00
-
13:05
Závěr kurzu
Sesterská sekce
D7
čtvrtek 12.12.2024
08:30
-
08:35
Zahájení
Milan Lukáš
08:35
-
09:00
Pelechova přednáška
Gravidita a IBD
Jana Koželuhová /Plzeň/
09:00
-
10:30
Živé přenosy endoskopických a ultrasonografických výkonů I.
10:30
-
11:00
přestávka na kávu
11:00
-
12:30
Živé přenosy endoskopických a ultrasonografických výkonů II.
12:30
-
13:30
oběd
13:30
-
15:30
Edukační workshop I.
Petra Matějková
Klinické projevy – Crohnova nemoc
Aleš Novotný /Praha 2/
Klinické projevy – ulcerózní kolitida
Petra Matějková /Praha 10/
Mimostřevní projevy a asociované choroby
Barbora Bahníková /Liberec/
15:30
-
16:00
přestávka na kávu
16:00
-
17:30
Edukační workshop II.
Luděk Hrdlička
Konvenční terapie
Marie Tomanová /Jihlava/
Biologická a inovativní léčba
Štefan Konečný /Brno/
Chirurgická terapie
Mojmír Kasalický /Praha 6/
17:30
-
18:00
Milá přednáška na závěr
18:00
-
18:05
Závěr prvního dne
D7
pátek 13.12.2024
09:00
-
10:30
IBD Fórum I.
Petra Matějková
Co potřebují a očekávají pacienti od zdravotního personálu?
Martina Pfeiferová /Praha/, Lenka Slabá, Patrik Rokytka
10:30
-
11:00
přestávka na kávu
11:00
-
12:30
IBD Fórum II.
Michal Konečný
Biologická léčba z pohledu IBD sestry
Marcela Jarolímová /Praha 7/, Ludmila Procházková /Praha 7/, Iva Soukupová
12:30
-
12:35
Zakončení kurzu

Používáme cookies!

Tyto stránky používají a ukládají soubory cookies. Některé jsou nezbytné pro jejich správné fungování (tzv. technické cookies). Dále tyto stránky využívají marketingové a analytické cookies pro zkvalitnění našich služeb a přizpůsobení zobrazovaného obsahu. Pro jejich využití je nutný Váš souhlas.